TELEFON: +48 606 885 436
CZYNNE: Pon-Pt 8:00 - 18:00 ; Sb 8:00 - 16:00
KONTAKT Z NAMI

Wypożyczalnia aut Zabrze

Górny Śląsk skrywa wiele ciekawych miast, historii i miejsc – jednym z regionów, które powinny być obowiązkowym do zwiedzenia jest teren miasta Zabrze. Być może nawet mieszkańcy tych okolic są nieświadomi do końca piękna i inspirujących zakątków, jakie można znaleźć na jego terenie. Tym bardziej przyjezdni – stąd ten mini przewodnik po urokach Zabrza.

Jak dotrzeć do wskazanych atrakcji

Zanim jednak przejdziemy do sedna – kilka słów na temat środków transportu, dzięki którym można dotrzeć do owych miejsc. Trzeba przyznać, że komunikacja miejska w tym mieście jest dobrze zaprojektowana, stąd można śmiało z niej skorzystać. Jednak przyjezdnym, którzy cenią sobie wygodę odradzamy podróżowanie taksówkami – byłby to dość spory wydatek. Zdecydowanie lepszym wyjściem jest wynajem samochodów. Całe szczęście nie brakuje tutaj godnych zaufania wypożyczalni.

Co trzeba zobaczyć odwiedzając Zabrze?

Bez względu na powód, dla którego jest się w okolicy miejscem obowiązkowym do zobaczenia jest Kopalnia Guido w Zabrzu. Znajdziesz ją przy ul. 3 Maja 93. Dlaczego jest aż tak słynna i wyjątkowa? Najlepiej przekonać się po tym osobiście, gdyż słów brakuje – a mocną zachętą ku temu powinien być fakt, iż została wpisana do wpisu Gwiazd Techniki Szlaku Zabytków Techniki województwa śląskiego. Ogród botaniczny z ogromną kolekcją roślin to kolejne konieczne do odwiedzenia miejsca – nie tylko dla fanów przyrody.

Czego jeszcze nie można przegapić będąc w Zabrzu?

  • Najstarszej wieży ciśnień pochodzącej z 1871 roku
  • Głównej Kluczowej Sztolni Dziedzicznej
  • Parku Dubiela – piękne miejsce do wypoczynku
  • Osiedla Ballestrema Stara Rokitnica – to kompleks 29 domów znajdujących się przy ul. Findera-Borowa, który spodoba się szczególnie osobom lubiącym odkrywać zabytkowe budynki – te pochodzą z 1925-1939 roku.

Zatem to nie ma znaczenia – czy wybierasz się do Zabrza przejazdem, w biznesie, czy do starych znajomych. To nie ważne, czy będziesz zwiedzać miasto pieszo, autobusem czy zdecydujesz się na tani wynajem auta – będąc tam, nie zapomnij ile to miasto ma do zaoferowania.

odpromiennik żył wodnych