TELEFON: +48 606 885 436
CZYNNE: Pon-Pt 8:00 - 18:00 ; Sb 8:00 - 16:00
KONTAKT Z NAMI

Wypożyczalnia samochodów Chorzów

Potrzebujesz auta na terenie Chorzowa ? Dojedziesz do naszej wypożyczalni w 5 minut

Chorzów to przede wszystkim miasto przemysłu, znane kiedyś z hutnictwa oraz górnictwa. Dzisiaj na skutek prywatyzacji powstały tu liczne firmy usługowo handlowe. Miasto wyróżnia rozbudowana linia tramwajowa oraz wyremontowany rynek gdzie znajduje się szlaków komunikacji tramwajowej. Symbioza ruchu samochodowego z tramwajowym stoi w tym mieście na bardzo wysokim poziomie.

A dlaczego warto wynająć samochód i zwiedzić Chorzów ?

Za sprawą licznych zakładów i firm prywatnych miasto może być atrakcyjnym mieście dla wszystkich poszukujących pracy. Jednak miasto słynie przede wszystkim z odremontowanego Stadionu Śląskiego na którym odbywają się liczne imprezy, koncerty oraz mecze piłkarskie. A poniżej kilka ciekawostek o Stadionie Śląskim:

  • Rekord frekwencji podczas meczu zanotowano na meczu Górnik Zabrze-Austria Wiedeń w 1963 r – było wtedy 120.000 osób. 
  • Otwarcie Stadionu Śląskiego w Chorzowie nastąpiło dnia 22 lipca 1956 roku
  • Podczas remontu na licytację wystawiono starą 35-letnią murawę. Sprzedano ją za 15 572 zł. Pieniążki zostały przekazane na cele charytatywne.

Sam stadion znajduje się pośrodku Parku Śląskiego, który jest jednym z największych parków w Polsce. Na jego terenie warto zwiedzić powstałe w 1955 roku Planetarium gdzie możesz poobserwować gwiazdozbiory. Niedaleko przeniesiesz się w dawne czasy za sprawą Górnośląskiego Parku Etnograficznego inaczej skansenu gdzie znajdziesz ponad 70 starodawnych, drewnianych domków. Dla osób, które poszukują o wiele aktywniejszej formy rekreacji Park oferuje nowoczesne Wesołe Miasteczko – Legendia, które zostało niedawno odremontowane.

W Chorzowie znajdziesz wiele wypożyczalni aut jednak z racji naszego doświadczenia jesteśmy w stanie zaoferować Ci naprawdę korzystną ofertę przystosowana pod Twoje potrzeby. Zadzwoń, zapytaj lub umów się na wizytę, a my dojedziemy do Ciebie. Na pewno skorzysta na tym Twój portfel.

 

odpromiennik żył wodnych